Türkiye Cumhuriyeti’nin 95. yıldönümünü gururla ve kıvançla kutlamaktayız. Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur.

      Bu nedenle yüce Türk Milleti, atalarının emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz ki el birliği ile çalışacak; azim, kararlılık ve damarlarındanki asil kanın kuvveti ile ülkesini her alanda  muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracaktır.
Cumhuriyetimizin 95. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içinde olmanın mutluluğu ile vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden çok ehemmiyet vererek daima tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet kalacağız.

     Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin banisi Büyük Önder Atatürk’ü ve de silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor Cumhuriyet Bayramımızı yürekten en kalbi sevgilerimle kutluyorum.